راهنما


آموزش ها

اگر فایل شما قابلیت پخش آنلاین در مرورگر را داشته باشد، هم بعد از آپلود لینک های پخش آنلاین به شما نمایش داده میشود و هم در پنل کاربری، سمت چپ اسم هر فایل یک آیکون لینک وجود دارد که با کلیک بر روی آن تمام لینک های هر فایل را میتوانید مشاهده و کپی کنید.

همچنین در پنل کاربری، سمت راست فایل هایی که قابلیت پخش آنلاین داشته باشند، یک دکمه سبز وجود دارد. اگر بر روی این دکمه کلیک کنید دو نوع لینک متفاوت برای پخش آنلاین به شما نمایش داده میشود که میتوانید آن ها را کپی و منتشر کنید.

1) لینک صفحه پخش آنلاین: در این صفحه علاوه بر پلیر، دکمه دانلود و نام و حجم فایل نیز قرار دارد. همچنین این نوع لینک مانند لینک کوتاه بوده و تعداد بازدید از آن در پنل کاربری ثبت میشود.

2) لینک مستقیم پخش آنلاین: همان لینک مستقیم فایل است با این تفاوت که به مرورگر دستور پخش آنلاین میدهد و باعث میشود فایل بجای دانلود به صورت ساده با پلیر مرورگر پخش شود. اما بعضی فرمت ها مانند mkv ممکن است با این نوع لینک پخش نشوند.

لینک پخش آنلاین

نکته: اگر شما سایت یا وبلاگ داشته باشید، میتوانید لینک دانلود مستقیم فایل را بدون هیچ تغییری در پلیر سایت خود قرار دهید تا پخش شود و نیازی به استفاده از لینک های فوق ندارید.

لینک مستقیم بعضی از فایل ها مانند pdf و txt به صورت پیشفرض در مرورگر اجرا میشود. اگر به انتهای لینک مستقیم عبارت ?download را اضافه کنید، فایل به صورت اجباری توسط مرورگر دانلود میشود. مانند: https://s3.uupload.ir/files/support/name.pdf?download

همچنین برای اکثر فایل هایی که ممکن است در مرورگر اجرا شوند، بعد از آپلود، لینک دانلود اجباری به شما نمایش داده میشود و هم در پنل کاربری، سمت چپ اسم هر فایل یک آیکون لینک وجود دارد که با کلیک بر روی آن تمام لینک های هر فایل را میتوانید مشاهده و کپی کنید.

با تغییر نام فایل، لینک مستقیم تغییر میکند و لینک مستقیم قبلی غیرفعال میشود. اما لینک کوتاه تغییر نمیکند. برای تغییر لینک کوتاه میتوانید از طریق "آپلود از لینک" فایل را مجدد آپلود کنید و بعد فایل اولیه را حذف کنید.

برای اینکار باید از سرویس های کوتاه کننده لینک که قابلیت ویرایش لینک مقصد دارند استفاده کنید. به این صورت که لینک مستقیم فایل را توسط این سرویس ها کوتاه میکنید و لینک کوتاه شده را به اشتراک میگذارید. بعد هر زمان خواستید میتوانید لینک کوتاه آن سرویس را ویرایش و لینک مقصد را تغییر بدید. برای پیدا کردن سایت های کوتاه کننده لینک در گوگل جستجو کنید.

بر روی لینک مستقیم فایل نمیشود رمز گذاشت. اما از 2 روش جایگزین زیر میتوان استفاده کرد:

1. از ابتدا فایل را zip یا rar کنید و رمز بزارید و سپس آپلود کنید.

2. بر روی لینک عمومی پوشه رمز بزارید (در این روش لینک مستقیم فایل بدون رمز باقی میماند) : در پنل کاربری یک پوشه بسازید و با استفاده از آیکون نارنجی در سمت راست پوشه، لینک پوشه را فعال کنید. بعد با استفاده از آیکون قفل برای پوشه رمز بزارید. سپس فایل ها را در پوشه آپلود یا منتقل کنید. برای انتشار فایل بجای لینک فایل، لینک پوشه (آیکون آبی در سمت راست پوشه) را کپی و منتشر کنید. (ترتیب انجام مراحل تفاوتی ندارد)

برای ایجاد دستیار، از منوی کاربری، بر روی گزینه "دستیار ها" کلیک کنید. با این قابلیت شما می‌توانید چند دستیار با سطح دسترسی های محدود ایجاد کنید تا برای شما آپلود یا مدیریت فایل ها را انجام دهند. راهنمایی و نکات بیشتر در صفحه دستیار ها موجود است.


سوالات متداول

بعضی از فرمت ها و کدک های صوتی تصویری قابلیت پخش آنلاین در مرورگر را ندارند. برای پخش آنلاین باید فایل خود را ابتدا به فرمت هایی مانند mp4 و mp3 تبدیل کنید و سپس آن را آپلود کنید. همچنین گاهی اوقات همین فرمت ها هم به درستی در مرورگر پخش نمیشوند که مربوط به نوع codec فایل است.

لینک کوتاه در واقع یک لینک منتقل کننده به لینک مستقیم فایل است که توسط یک سرور واسط به لینک مستقیم فایل منتقل میشود. لینک کوتاه به دلیل کوتاه بودن برای اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی مناسب است. همچنین آمار بازدید از لینک کوتاه در پنل کاربری ثبت میشود.

اگر اشتراک شما فعال است و فقط بعضی از افراد امکان دانلود ندارند، موارد زیر را بررسی کنید:
از کاربر بخواهید در صورت داشتن vpn آن را کاملا غیرفعال کند.
از کاربر بخواهید یکبار اینترنت خود را خاموش روشن کند یا از یک دستگاه دیگر برای دانلود استفاده کند.
اگر حجم فایل کمی زیاد باشد، ممکن است برای افرادی که دستگاه موبایل ضعیف دارند دانلود با تاخیر شروع شود یا حتی امکان دانلود نداشته باشند.
اگر لینک کوتاه را به اشتراک گذاشتید، لینک مستقیم را هم امتحان کنید.
اگر اسم فایل فارسی هست یا کاراکترهای خاص دارد، ترجیحا آن را ویرایش کنید و فقط از حروف و اعداد انگلیسی و کاراکترهای معمولی مثل پرانتز و خط تیره استفاده کنید.

خیر. برای جلوگیری از ایندکس شدن در گوگل و موتورهای جستجو، در این صفحات تگ noindex قرار دارد.